(067) 352-66-65

(050) 352-66-25

(093) 352-66-65

пластиковые емкости и резервуары для воды

пластиковые емкости и резервуары для воды

Фильтры для воды

КЛІМАТИЧНІ ПЕРЕГОВОРИ: УКРАЇНА ГОТОВА ДО ПОШУКУ КОМПРОМІСІВ

З 28 листопада по 9 грудня 2011 р. в м. Дурбан (ПАР) проходитиме 17-а Конференція Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, 7-а Конференція Сторін Кіотського протоколу, а також робочі наради в експертних групах.
Від України у цих міжнародних форумах братиме участь представницька делегація від центральних органів виконавчої влади, ділових кіл, а також експертів з питань кліматичних дій. Головою делегації від України визначено Міністра екології та природних ресурсів України Злочевського М.В.
У переговорному процесі Україна виступатиме за створення міжнародного режиму з протидії зміні клімату, який залучатиме всіх головних емітерів парникових газів.
Реалізуючи на практиці тезу «спільної, але диференційованої відповідальності», Україна взяла на себе зобов'язання щодо такого рівня викидів парникових газів, який на період до 2020 року не перевищуватиме 80% від рівня базового 1990 року, за умови функціонування міжнародних проектних (наприклад, проекти спільного впровадження) та ринкових (наприклад, торгівля квотами) механізмів.
Слід наголосити, що Україна готова розглядати та прийняти більші обмеження викидів, якщо економіка України отримає доступ до міжнародних джерел фінансових і технологічних ресурсів для впровадження низьковуглецевих енергоефективних технологій. Наразі розпочато розробку Національної стратегії низько вуглецевого розвитку яка, зокрема, визначатиме кількісні та якісні межі можливих підвищених зобов'язань щодо скорочення викидів. Ми вважаємо, що такі зобов'язання мають брати на себе усі провідні держави світу на усіх континентах.
Наша держава прагне узгодження та подальшого підписання глобальної та всеосяжної юридично зобов'язуючої угоди з метою зростання глобальної температури в межах 2оС, яка б гарантувала юридичну прозорість та передбачуваність.
Відтак сторони мають досягнути єдиної і цілісної угоди з визначеними юридичними зобов'язаннями усіх сторін, враховуючи «Канкунські домовленості», що були підписані під час 16-ї Конференції Сторін РКЗКООН. .
За відсутності єдиної цілісної угоди Україна готова узяти на себе добровільні кількісні зобов'язання щодо обмеження та скорочення викидів парникових газів в рамках двохсторонніх чи багатосторонніх угод.
Україна вважає, що нова угода має містити перевірені часом і досвідом проектні («гнучкі») механізми Кіотського протоколу. Водночас, угода має передбачати спрощений доступ сторін до проектних механізмів і можливість оперативного запровадження нових проектних механізмів. Необхідно забезпечити безперервність реалізації проектних механізмів. Крім того, нова угода має створювати умови для розбудови єдиного фінансового механізму, міжнародних систем торгівлі викидами і відповідних національних планів заходів з пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації до неї.
Україна активно сприятиме прийняттю рішення Конференції сторін в м.Дурбан стосовно країн з перехідною економікою, при цьому особливий статус України як країни з перехідною економікою, який знайшов відображення і в Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату, і в Кіотському протоколі, має бути збережений. Країни з перехідною економікою мають отримати доступ до технологій, фінансових ресурсів та інструментів розвитку потенціалу для забезпечення низьковуглецевої стратегії розвитку національних економік.
Ознайомитись з позицією можна на веб-сторінці Держекоінвестагентства (головна сторінка)
Водночас, відзначимо, що позиція, яку відстоюватиме Україна є гнучкою – наша держава готова до дискусій та компромісів з метою якнайскорішого укладання нової посткіотської угоди, що діятиме з 2013 року.

twitter

 
© 2003—2012 plastbak.kiev.ua