(067) 352-66-65

(050) 352-66-25

(093) 352-66-65

пластиковые емкости и резервуары для воды

пластиковые емкости и резервуары для воды

Фильтры для воды

Стан поверхневих водойм Миколаївської області у 2013 році

 bp118Миколаївська область за запасами водних ресурсів посідає одне з останніх місць серед областей України. Недостачу питної води відчуває багато населених пунктів області, а в подальшому очікується ще більше зростання водного дефіциту. Забезпечення населення питною водою є пріоритетним завданням, виконання якого необхідне для поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення. Без води не можуть також функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Але при цьому вода повинна відповідати належній якості. З кожним роком річки області зазнають все більше антропогенного впливу і скоро не в змозі будуть виконувати своїх функцій.
Значна кількість міського населення (Первомайськ, Баштанка, Южноураїнськ та інші) користуються пітною водою з поверхневих водойм Миколаївській області і перебувають в повній залежності від ефективної робити очисних споруд, систем водопостачання та водності року.
Згідно аналізу даних державної статистичної звітності 2-ТП (водгосп) «Звіт про використання води» за 2012 рік підприємствами області до поверхневих вод було скинуто 105,2 млн.м3 зворотних вод, що на 31,2 млн.м3 більше між у 2011 році (74,0 млн.м3). З них по басейну річки Південний Буг – 55,8 млн.м3, що на 19,8 млн.м3 більше між у 2011 році (36,0 млн.м3).
Основним джерелом забруднених стічних вод є підприємства житлово-комунального господарства, а точніше загальноміські каналізаційні очисні споруди в м. Миколаєві, м. Первомайську, м. Нова Одеса, м. Баштанка та Очаків. Загальний обсяг скиду забруднених стічних вод склав 25,6 млн.м3, що на 0,1 млн.м3 менше ніж у 2011 році (25,7 млн.м3).
В останні роки сталого характеру набула тенденція зниження ефективності роботи очисних споруд. Їх неефективна робота на комунальних підприємствах, розташованих в районних центрах, пов'язана в першу чергу з фізичним зношенням їх обладнання. Технічний стан практично всіх каналізаційних очисних споруд потребує їх модернізації або реконструкції та значних капіталовкладень.
Екологічна ситуація, що склалася є критичною і потребує термінового вжиття заходів щодо відтворення водних ресурсів, приведення в належний санітарно-технічний стан мереж каналізації.
Регіональним управлінням водних ресурсів щорічно надсилаються листи підприємствам-забруднювачам, з проханням надати управлінню інформації для розробки дієвих заходів, спрямованих на недопущення скидання забруднених вод. Інформуються обласні, міські та районі органи влади.
Забруднення водних об'єктів – джерел питного водопостачання, за недостатньої ефективності роботи каналізаційних та водопровідних очисних споруд, спричиняє погіршення якості питної води та створює серйозну небезпеку для здоров'я населення. Адже проблеми водозабезпечення населення та якості питної води мають загальнодержавне стратегічне значення і потребують комплексного вирішення.

twitter

 
© 2003—2012 plastbak.kiev.ua